يکتا فايل بهترين وبسايت دانلود فايل

دانلود رایگان آموزش رديابي گوشي گمشده يا دزديده شده

تبلیغات
دانلود-رایگان-آموزش-رديابي-گوشي-گمشده-يا-دزديده-شده

آموزش ردیابی گوشی گم شده یا دزدیده شده


در این آموزش 4 روش ردیابی گوشی گم شده را به شما آموزش میدهیم.

 روش اول:

پیدا کردن گوشی گم شده در حالی که خاموش است.


در صورتی که گوشی گم شده شما به هر دلیلی خاموش شده است و نمیتوانید با آن ارتباط برقرار کنید ،تنها راه ارتباط و پیگیری موقعیت سیم کارت گوشی از طریق اپرواتور تلفن همراه شما است.

برای اپراتور های تلفن همراه ایران فعلا ایرانسل و همراه اول امکان ردیابی و پیگیری گوشی گم شده را دارند.

اگر سیم کارت گوشی شما همراه اول است، برای ردیابی گوشی مفقود شده یا سرقت شده

خود شماره سریال گوشی یا IMEI را که بر روی جعبه گوشی درج شده است، از طریق یک سیم کارت دائمی همراه اول، به یکی از روش های زیر ارسال کنید:

شماره گیری کد دستوری  *۱۰*۲۱4۱*IMEI#


ارسال کد ۲۱4۱ به شماره ۱۰ ) سامانه جامع پیامکی خدمات همراه اول(

سرویس ردیابی گوشی همراه اول از زمانی که کد را ارسال کنید، به صورت روزانه تا ۱۰ روز پس از دریافت شماره سریال، برای پیدا کردن سیم کارت شما در شبکه جستجو می کند. در صورت موفقیت در ردیابی گوشی، نتیجه از طریق پیامک به همان شماره ای که با آن کد دستوری را شماره گیری کرده یا پیامک را ارسال کرده اید، اعلام می شود تا سایر مراحل حقوقی را از طریق مراجع ذیربط پیگیری کنید. در صورتی که ردیابی گوشی با موفقیت انجام نشود، می توانید برای ردیابی مجدد گوشی اقدام کنید و سرویس را دوباره فعال نمایید.

کدهای دستوری مورد نیاز برای ردیابی گوشی در همراه اول:

فعالسازی سرویس : # سریال گوشی*۲۱4۱*۱۰* غیرفعال سازی سرویس: #۲۱4۰*۱۰* دریافت راهنما: #۲۱4۳*۱۰*

اگر سیم کارت شما ایرانسل است، برای ردیابی گوشی گم شده یا دزدیده شده خود ابتدا از طریق تماس با پشتیبانی ایرانسل، شماره خود را مسدود کنید. سپس ۵ روز منتظر مانده و

کد #6۱۰۱* را شمارهگیری کنید. پس از شماره گیری کد #6۱۰۱* باید مراحل زیر را طی کنید تا ردیابی گوشی شما در سامانه ردیابی ایرانسل درج شود:

تأیید قوانین با ارسال عدد ۱

تأیید هزینه سرویس به مبلغ ۱۰۰۰ ریال معادل ۱۰۰ تومان با ارسال عدد ۱

مشخص کردن اپراتور سیمکارتی که در گوشی مورد نظر داشتید: عدد ۱ ایرانسل عدد ۲

دیگر اپراتورها

ارسال کد ۱۵ رقمی شماره سریال گوشی یا IMEI

تا 48 ساعت بعد از ارسال شماره سریال گوشی، نتیجه ردیابی به خط ایرانسلی که از طریق آن با سامانه پیامکی تماس گرفتهاید، ارسال خواهد شد. در صورت مثبت بودن نتیجه ردیابی،  پیامکی حاوی کد پیگیری و تاریخ ردیابی دریافت میکنید. در این صورت می

توانید با در دست داشتن «کد پیگیری و تاریخ ردیابی» به مراجع قضایی مراجعه کرده و

نامه قضایی دریافت کنید. اصل نامه را به شرکت ایرانسل تحویل داده و با مراجعه مجدد به مراجع قضایی پیگیر دریافت نتیجه ارسالی از ایرانسل باشید.

اما اگر تا 48 ساعت پیامکی دریافت نکردید پس از گذشت ۵ روز مجددا نسبت به درخواست ردیابی اقدام کنید. هر بار ثبت درخواست پیگیری در سامانه ردیابی گوشی ایرانسل، ۱۰۰ تومان هزینه دارد.

روش دوم:

ردیابی گوشی گم یا دزدیده شده از طریق کد IMEL


شما با داشتن این کد و مراجعه به مراجع قضایی میتوانید گوشی خود را

ردیابی کنید اما در صورتی که این کد را ندارید و دستگاه شما اندوریدی است و از قبل آن را به اکانت گوگل خود متصل نمودید میتوانید با مراجعه به

تنظیمات گوگل از بخش Android و با کلیک بر روی مثلث کوچک کنار آن لیست دستگاه های متصل به اکانت را مشاهده کنید.

در هر بخش از این لیست نام دستگاه و در رویروی آن کد IMEI قرار دارد.این کد را یادداشت و به مراجع قضایی جهت پیگیری و ردیابی بیشتر تحویل دهید.

روش سوم:

 ردیابی گوشی دزدیده شده از طریق تاریخچه نقشه گوگل


اگر بر روی گوشی یا تبلت شما اپ Google Maps نصب است و قابلیت Location History آن را از قبل فعال نموده باشید میتوانید با مراجعه به بخش تایم لاین تاریخچه نقشه گوگل مسیر و مکان هایی که گوشی شما در آنجا بوده است را مشاهد و بررسی کنید.

از سمت چپ میتوانید تاریخ گم شدن گوشی را تعیین نمایید یا آن را بر روی

)امروز( تنظیم کنید و سپس مسیر و موقعیت هایی که گوشی شما بعد از تاریخ مورد نظر در آنجا حضور داشته است را ردیابی کنید.

روش چهارم:

پیدا کردن گوشی گم شده اندروید


در این روش گوشی شما ابتدا باید از قبل به اکانت گوگل )جیمیل( و به اینترنت متصل باشد.این روش با استفاده از قابلیت Android Device Manger صورت میگیرد.

ابتدا به Android Device Manger مراجعه کنید،اگر گوشی شما به اینترنت متصل باشد موقعیت دقیق گوشی بر روی نقشه نمایش داده میشود.سپس

میتوانید از طریق گزینه Ring گوشی خود را از راه دور به صدا در بیاورید تا اگر در نزدیکی محل گم شدن گوشی قرار دارید راحت تر آن را بیابید و یا از طریق گزینه Lock گوشی خود را قفل کنید تا شخص دیگری به آن دسترسی نداشته باشد.

 و در آخر اپ های پیشنهادی من برای یافتن گوشی گم شده شما


علاوه بر روش های فوق که معرفی کردیم چند اپ بسیار کاربردی و خوب نیز

برای پیگیری و پیدا کردن گوشی های گم شده و یا دزدیده شده وجود دارد که البته باید قبل از گم شدن گوشی بر روی دستگاه نصب شوند.پیشنهاد میکنیم بعد از پیدا کردن گوشی خود یا قبل از اینکه اتفاق ناگوار مشابه برای شما رخ دهد اپ هایی نظیر Find My iPhone آیفون و اپ های بسیار خوب Find My Phone و Find My Lost Phone اندروید که برای آیفون و ویندوز فون نیز در سایت اصلی آن در دسترس است بر گوشی یا تبلت خود حتما نصب کنید.

برای دانلود این آموزش بصورت کتاب pdf کلیک کنید
تبلیغات